Protokół z IX/2015 Sesji Rady Powiatu Skarżyskiego z 28 maja 2015 roku

P R O T O K Ó Ł Nr IX/2015
z SESJI RADY POWIATU SKARŻYSKIEGO
odbytej 28 maja 2015 roku


Miejsce odbycia sesji - sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, ul. Plac Floriański 1

Godzina rozpoczęcia obrad - 14.00

W sesji udział wzięli:

- poseł na Sejm RP - Andrzej Bętkowski
- dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu,
- Zarząd Powiatu Skarżyskiego,
- Sekretarz i Skarbnik Powiatu oraz Naczelnicy Wydziałów Starostwa,
- Radni Powiatu Skarżyskiego, Przedstawiciele lokalnych mediów

Lista obecności radnych biorących udział w sesji i gości zaproszonych uczestniczących w obradach - w załączeniu.

Sesję Rady Powiatu Skarżyskiego protokołowała: Joanna Wężyk – Kierownik Biura Rady Powiatu.


STRESZCZENIE POSIEDZENIA

Ad. pkt. 1 Otwarcie Sesji.


IX w kadencji, Sesję Rady Powiatu Skarżyskiego otworzyła Przewodnicząca Rady Powiatu – Bożena Bętkowska. Następnie powitała gości zaproszonych na obrady, Radnych Powiatu Skarżyskiego oraz wszystkich biorących udział w Sesji.


Ad. pkt. 2. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad.

Przewodnicząca Rady – Bożena Bętkowska poinformowała zebranych, iż w dzisiejszej sesji uczestniczy 18 radnych co stanowi 95 % ogólnego składu Rady, jest to zatem kworum zdolne do podejmowania prawomocnych uchwał i decyzji. Przewodnicząca Rady poinformowała, iż zgodnie z § 19 ust. 3 pkt. 2) Statutu Powiatu Skarżyskiego, Sekretarzem dzisiejszych obrad zgodnie
z porządkiem alfabetycznym będzie Radna Bogusława Krawczyńska.
Następnie stwierdziła, że Państwo Radni wraz z zawiadomieniem o dzisiejszej Sesji otrzymali projekt porządku obrad. Zapytała, czy do przedstawionego projektu porządku IX Sesji Rady Powiatu Radni, lub członkowie Zarządu Powiatu zgłaszają uwagi lub wnioski.
Ponieważ nie zgłoszono żadnych wniosków Przewodnicząca Rady poddała pod głosowanie porządek sesji.

Porządek IX sesji Rady Powiatu Skarżyskiego został przyjęty jednogłośnie


Ad.pkt.3 Przyjęcie protokołu z VII i VIII sesji Rady Powiatu Skarżyskiego.

Wiceprzewodniczący Rady – Janusz Kołodziej przedstawił wnioski o przyjęcie protokołu z VII i VIII sesji Rady Powiatu Skarżyskiego.

Przewodnicząca Rady poddała pod głosowanie wniosek o przyjęcie protokołu z VII sesji.

Protokół z VII sesji został przyjęty jednogłośnie.

Przewodnicząca Rady poddała pod głosowanie wniosek o przyjęcie protokołu z VIII sesji.

Protokół z VIII sesji został przyjęty jednogłośnie.


Ad.pkt.4 Sprawozdanie Starosty z działalności Zarządu Powiatu Skarżyskiego między sesjami.



Starosta – Jerzy Żmijewski przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu Skarżyskiego między sesjami w okresie od 28.04.2015 roku do 28.05.2015 roku.
/sprawozdanie w załączeniu/


Ad.pkt. 5 Interpelacje i zapytania radnych.


Radny Grzegorz Małkus – zwrócił uwagę, że nasz statut zawiera nieaktualne zapisy, dlatego taż konieczne jest dostosowanie statutu do zgodności z przepisami. W związku z powyższym zwrócił się z wnioskiem do Przewodniczącej o zainicjowanie prac zmierzających do aktualizacji statutu powiatu skarżyskiego.

Radny Janusz Kołodziej – odniósł się do sprawy parkingu znajdującego się przy ul. Paryskiej (od ul. Krasińskiego do supermarketu Kaufland). Przypomniał, że parking ten powstał ok 40 lat temu i na tamte czasy był parkingiem spełniającym wymogi dla samochodów typu Fiat 126p. Na dzień dzisiejszy samochody, które tam parkują mają inną wielkość i ponad metr wystają na jezdnię. Jest to bardzo niebezpieczne zarówno dla użytkowników tych aut jak i poruszających się ul. Paryską. Wyraził zdanie, że problem ten byłby do rozwiązania za niewielkie środki, ponieważ między chodnikiem, a jezdnią jest skarpa licząca ok 3 m. Można byłoby zmniejszyć skarpę o ok 1 metr, a wówczas parking byłby przygotowany do bezpiecznego parkowania samochodów. Zwrócił również uwagę, że przy chodniku znajdują się dwa drzewa mirabelki, których konary wychodzą na chodnik, a w trakcie owocowania bardzo brudzą i stają się niebezpieczne bo łatwo się na nich pośliznąć. Zwrócił się do Zarządu z prośbą o pochylenie się nad tym problemem.

Radny Mieczysław Bąk – poruszył problem chodnika w Drożdżowie, który wykonano w 2013 roku. Przypomniał, że została tam zastosowana nowa technologia tzw. drenaż francuski, który w naszych warunkach absolutnie się nie sprawdza. Woda spływając z pól zalewa jezdnię i okoliczne domostwa. W związku z licznymi interwencjami w ciągu tego okresu wykonano różne, prowizoryczne rozwiązania, m.in. studzienki, które miały osuszyć teren i sprowadzić wodę na drugą stronę jezdni, jednak nie przynosi to oczekiwanego efektu. 23 maja br, podczas opadów deszczu, rowy w niektórych miejscach zostały rozmulone, ponieważ woda z pól spływa na chodnik i jezdnię. Stwierdził, że dopóki nie będzie między chodnikiem a polami rowu, który by sprowadził wodę na drugą stronę jezdni, problem nie zostanie rozwiązany. Poprosił zatem o definitywne załatwienie tej sprawy, ponieważ prowizoryczne rozwiązania podnoszą jedynie koszty. Dodał, że były zbierane podpisy o wyrażenie zgody na wejście na posesje w celu przekopania rowu. Z jego wiedzy wynika, że tylko jedna osoba nie wyraziła zgody, ale jej nieruchomość znajduje się na samym początku, tak więc można odprowadzić wodę na drugą stronę jezdni.


Ad.pkt. 6 Wolne wnioski i oświadczenia.


Poseł na Sejm RP – Pan Andrzej Bętkowski
– podzielił się refleksjami w związku z 25 rocznicą odrodzonego samorządu terytorialnego w Polsce. Wskazał, że nie zawsze tak było. Odbudowa samorządu zmieniła ustrój naszego państwa w sposób zasadniczy. Przypomniał, że w okresie międzywojennym mieliśmy samorząd, później w PRL do lat 50 również, następnie gdy centralizowano państwo te samorządy zniknęły. W latach 80 wrócono do namiastki samorządu na poziomie sołectw i rad osiedlowych, ale dopiero ustawa z 1990 roku zapoczątkowała nowy samorząd terytorialny, który trwa do dnia dzisiejszego. Gminy wyposażono w majątek, osobowość prawną, rady miały możliwość uchwalania swoich budżetów. Efekty pracy samorządów widać, bowiem obserwujemy jak na przestrzeni tych lat Polska się zmieniła. Samorząd powiatowy jest młodszy od samorządu gminnego. Bowiem rozpoczęła się 5 kadencja samorządu powiatowego, natomiast w gminach jest już 7 kadencja. Przypomniał nazwiska, które przyczyniły się do powstania samorządów w Polsce tj. Jerzy Stępień, który pochodzi z naszego terenu, był twórcą ustawy o samorządzie gminnym, był senatorem i sędzią trybunału konstytucyjnego, pan prof. Michał Kulesza, pan Jerzy Rygulski, pan Walerian Pańko. Te osoby warto nam samorządowcom pamiętać, bowiem budowały samorząd w obecnym kształcie. Dodał, że nie należy tego samorządu psuć, trzeba się starać aby funkcjonował jak najlepiej, dla wspólnoty, dla której został wybrany. W jego odczuciu zmiana dotycząca bezpośredniego wyboru wójta, burmistrza czy prezydenta jest regulacją, która trochę ten samorząd popsuła. Oświadczył, że on z samorządem powiatowym jest związany,
a aktualnie ma reprezentantów w tym samorządzie w osobie syna i bratowej.
Z okazji jubileuszu życzył wszystkiego najlepszego, aby zadania, które zostały podjęte były realizowane w myśl maksymy „dobro powszechne za powszechną zgodą”.

Pani Dorota Grudniewska – przedstawiciel Związku Emerytów i Rencistów - poinformowała, że dwa razy w roku organizują uroczystości związane z obchodami dnia inwalidy oraz dnia seniora. Każdorazowo na te obchody zapraszani są przedstawiciele powiatu i miasta, jednak rzadko mogą się dopatrzeć reprezentantów władz. Dlatego też poprosiła, aby odpowiadać na ich zaproszenia, bowiem jest to bardzo ważne dla ludzi starszych.

Pani Genowefa Piotrowska – zabrała głos w sprawie zalewania jej posesji. Poinformowała, że od momentu wykonanego remontu ul. Żeromskiego notorycznie jest zalewana. Przy większym deszczu zalewa cały plac i piwnice. Stwierdziła, że po ostatniej ulewie woda wypłukała chyba wszystkie studzienki, bo zalewając jej piwnice jest niesamowity smród. Nie wie czy doczeka się reakcji, bo interweniowała już w poprzednich kadencjach zarówno u prezydenta jak i starosty.


Ad.pkt.7 Udzielenie odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i zapytania.


Przewodnicząca Rady – Bożena Bętkowska
– odpowiadając radnemu Grzegorzowi Małkusowi zapewniła, że powołana zostanie doraźna komisja statutowa. Poprosiła o zgłaszanie się chętnych do pracy w tej komisji.

Członek Zarządu – Anna Leżańska
– odnosząc się do wystąpienia radnego Janusza Kołodzieja w kwestii parkingu na ul. Paryskiej, potwierdziła że parking jest za wąski. Poszerzenie go wymaga projektu, dlatego też konieczne jest zaplanowanie środków w budżecie na ten cel. Na przeznaczenie środków na realizację tego zadania musi wyrazić zgodę rada. Co do drzew owocowych sprawdzi czy są one w pasie drogi. Jeżeli będzie to możliwe to zostaną one usunięte.
W sprawie chodnika na Drożdżowie, o którym mówił radny Mieczysław Bąk przypomniał,, że ona również interweniowała wielokrotnie w tej kwestii Faktycznie drenaż francuski się tam nie sprawdził, częściowo poprawiono odwodnienie tej drogi, co znacznie poprawiło sytuację. Niestety nie zostało to jeszcze wykonane w całości. Niezbędne jest zabezpieczenie środków, aby kontynuować.
Co do wyrażenia zgody na wejście na posesje, o których mówił radny Mieczysław Bąk, 4 osoby, jeszcze nie nie wyraziły zgody na przekopanie rowu prze ich teren. Zaznaczyła, że w sytuacji gdy zostanie rów przekopany będziemy zmuszeni wykonać tym osobom zjazdy do posesji, co stanowi duży koszt.
W kwestii problemu pani Piotrowskiej poinformowała, że słyszy o tej sprawie pierwszy raz, ale pojadą z panem dyrektorem ZDP- Markiem Czyżem na miejsce i zobaczą co da się tam zrobić.

Ad.pkt.8 Sprawozdanie z działalności PCPR za 2014 rok wraz z wykazem potrzeb w zakresie pomocy społecznej.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Paweł Perkowski przedstawił sprawozdanie z działalności PCPR za 2014 rok.
/sprawozdanie w załączeniu/


Ad.pkt.9 Zapoznanie się z oceną zasobów pomocy społecznej.

Przewodnicząca Rady – Bożena Bętkowska poinformowała, że ten materiał jest zestawieniem danych liczbowych, które były radnym prezentowane na piśmie. Czy do tego materiału państwo radni maja pytania. Radni nie zgłosili żadnych pytań.

Dyrektor – Paweł Perkowski
– w uzupełnieniu poinformował, że błąd na który zwróciła uwagę doktor Kwiatkowska na wczorajszym posiedzeniu komisji został poprawiony. W jednej z danych było o jedno zero za dużo.


Ad.pkt.10 Sprawozdanie z realizacji Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w powiecie skarżyskim na lata 2012-2014.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Paweł Perkowski przedstawił sprawozdanie z z realizacji Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w powiecie skarżyskim na lata 2012-2014.
/sprawozdanie w załączeniu/


Ad pkt.11 Rozpatrzenie i podjęcie uchwał w sprawie:


1) Wicestarosta – Artur Berus – przedstawił projekt uchwały w sprawie: przyjęcia Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w powiecie skarżyskim na lata 2015-2017.

Ponieważ nie zgłoszono żadnych uwag Przewodnicząca Rady poddała pod głosowanie przedstawiony projekt uchwały.

Za przyjęciem uchwały głosowało – 17 radnych
Wstrzymała się od głosu – 1 osoba
Głosów przeciwnych - 0

Uchwała w sprawie: przyjęcia Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w powiecie skarżyskim na lata 2015-2017, została przyjęta jednogłośnie i uzyskała Nr 48/IX/2015.


2) Skarbnik Powiatu – Bogusława Wilczyńska
przedstawiła projekt uchwały w sprawie: zmiany wieloletniej prognozy finansowej powiatu skarżyskiego na lata 2015-2030.
Uzasadniając poinformowała, że zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lala 2015-2030 wynikają:
  • Ze zmniejszenia łącznych nakładów limitu wydatków w 2015 roku oraz limitu zobowiązali o 120.000 zł na zadaniu „Przebudowa ulicy Książęcej w Skarżysku-Kamiennej” wskutek korzystniejszego niż planowano rozstrzygnięcia przetargowego. Zmniejszona kwota zostanie przekazana na dotacje dla Powiatu Kieleckiego, który wykona w ramach realizacji swojej inwestycji przebudowę drogi powiatowej Samsonów-Szałas-Odrowąż na odcinku należącym do naszego powiatu.
  • Ze zwiększenia dochodów bieżących o kwotę zł: 9.008 wskutek wprowadzenia do budżetu zmian uchwałą Zarządu Powiatu z 13 maja 2015r - 720zl (dotacja z budżetu państwa na funkcjonowanie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy) oraz projektem Uchwały Rady Powiatu- 8.288zl (darowizna dla II LO -5.000zl oraz dotacja na utrzymanie uczestników w Warsztatach Terapii Zajęciowej – 3.288zl)
  • Ze zmniejszenia wydatków bieżących o 20.992zł wskutek zmian opisanych w pkt 2 oraz wskutek przeniesienia z wydatków bieżących kwoty 30.000zł na dotacje na zadania inwestycyjne.
  • Ze zwiększenia wydatków majątkowych o 380.000zł wskutek przeniesienia kwoty 30.000zł z wydatków bieżących na dotacje dla Powiatu Kieleckiego na wykonanie zadania „Przebudowa drogi powiatowej Samsonów-Szałas-Odrowąż” na odcinku należącym do naszego powiatu oraz zwiększenia nakładów na zadanie „Przebudowa drogi powiatowej nr 0593T w miejscowości Występa w gminie Łączna" w związku z otrzymaniem dofinansowania z Gminy Łączna w wysokości 350.000zl.
  • Ze zwiększenia łącznych nakładów, limitu wydatków w 2015 oraz limitu zobowiązań o 350.000zł na zadaniu „Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Występa w gminie Łączna" wskutek udzielenia przez Gminę Łączna dofinansowania do niniejszego zadania.
  • Ze zwiększenia dochodów majątkowych o kwotę zł: 350.000 wskutek wprowadzenia do budżetu dofinansowania z Gminy Łączna na zadanie „Przybudowa drogi powiatowej w miejscowości Występa w gminie Łączna”.
Ponieważ nie zgłoszono żadnych uwag Przewodnicząca Rady poddała pod głosowanie przedstawiony projekt uchwały.

Uchwała w sprawie: zmiany wieloletniej prognozy finansowej powiatu skarżyskiego na lata 2015-2030, została przyjęta jednogłośnie i uzyskała Nr 49/IX/2015.


3) Skarbnik Powiatu – Bogusława Wilczyńska
przedstawiła projekt uchwały w sprawie: wprowadzenia zmian w budżecie powiatu na 2015 rok.
Uzasadniając poinformowała, że zmiany wynikają z:
  • Porozumienia zawartego w dniu 14 kwietnia 2015r z Powiatem Starachowickim na zwrot kosztów uczestnictwa 2 mieszkańców z terenu tego powiatu w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy ul. Równoległej w Skarżysku-Kamiennej. Kwota w 2015 roku wyniesie 3.288 zł. w związku ze zmniejszeniem liczby uczestników z naszego powiatu kwotę naszych środków w wysokości 3.288zł przenosimy na działania promocyjne oraz wkład własny do projektu „Bezpieczeństwo we właściwym miejscu i czasie" planowanego do realizacji w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej".
  • Pisma Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich z dnia 30 kwietnia 2015r w sprawie przeniesienia planu wydatków pomiędzy działami w wysokości 19.000zł przede wszystkim na wykonanie remontu schodów wejściowych do budynku Starostwa oraz na naprawy sprzętu.
  • Ze zmniejszenia łącznych nakładów w projekcie „Dobry start” realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki o 11.347zł wskutek skorygowania ich o faktyczne wykonanie roku 2014. Zmiana dotyczy załącznika „Wydatki na programy i projekty realizowane ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz innych źródeł zagranicznych, niepodlegających zwrotowi na 2015 rok”.
  • Pisma II Liceum Ogólnokształcącego im.A.Mickiewicza z dnia 12.05.2015r w sprawie wprowadzenia po stronie dochodowej i wydatkowej otrzymanej darowizny w kwocie 5.000zł na dofinansowanie projektu „Matematyka drogą do realizacji zadań nowoczesnej energetyki”.
  • Pisma Zarządu Dróg Powiatowych z dnia 18 maja 2015r w sprawie przeniesienia planu wydatków w wysokości 150.000zł z zadania Przebudowa ulicy Książęcej w Skarżysku-Kamiennej – 120.000zł oraz z wydatków bieżących – 30.000zł na dotacje dla Powiatu Kieleckiego w związku z przekazaniem mu realizacji zadania Przebudowa drogi powiatowej Nr 0437T Samsonów-Szałas-Odrowąż na odcinku należącym do Powiatu Skarżyskiego.
  • Uchwały Rady Gminy Łączna nr IX/39/2015 z dnia 27 maja 2015r w sprawie udzielenia pomocy finansowej naszemu Powiatowi w wysokości 350.000zł na zadanie Przebudowa drogi powiatowej nr 0593T w miejscowości Występa w gminie Łączna. Ponieważ nie zgłoszono żadnych uwag Przewodnicząca Rady poddała pod głosowanie przedstawiony projekt uchwały.
Uchwała w sprawie: wprowadzenia zmian w budżecie powiatu na 2015 rok, została przyjęta jednogłośnie i uzyskała Nr 50/IX/2015.


4) Wicestarosta – Artur Berus przedstawił projekt uchwały w sprawie: powołania Rady Społecznej działającej przy Międzyzakładowym Ośrodku Medycyny Pracy w Skarżysku-Kamiennej, ul. Ekonomii 4.

Ponieważ nie zgłoszono żadnych uwag Przewodnicząca Rady poddała pod głosowanie przedstawiony projekt uchwały.

Uchwała w sprawie: powołania Rady Społecznej działającej przy Międzyzakładowym Ośrodku Medycyny Pracy w Skarżysku-Kamiennej, ul. Ekonomii 4, została przyjęta jednogłośnie i uzyskała Nr 51/IX/2015.


5) Członek Zarządu – Anna Leżańska przedstawiła projekt uchwały w sprawie: wspólnej realizacji inwestycji w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój” i powierzenia Powiatowi Kieleckiemu części zadania inwestycyjnego w pasie drogi powiatowej nr 0437T.
Uzasadniając poinformowała, że zgodnie z pismem z dnia 07.05.2015 r. PZD.PZ-5564/16/15 Starosta Kielecki poinformował Powiat Skarżyski o możliwości rozszerzenia zakresu rzeczowego zadania „Przebudowa drogi powiatowej nr 0437T Samsonów – Szałas – Odrowąż na odcinku Samsonów Ciągłe – Szałas” realizowanego w 2015 r. przez Powiat Kielecki w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą: „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych - ETAP II Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój”. Jednocześnie Starosta zwrócił się z prośbą o potwierdzenie przystąpienia do wspólnej realizacji zadania i zabezpieczenia w budżecie powiatu skarżyskiego kwoty 150 000,00 zł w formie dotacji celowej dla Powiatu Kieleckiego. Zwiększony zakres zadania obejmuje odcinek drogi powiatowej nr 0437T o długości 1266 mb, w tym odcinek o długości 496 mb biegnący przez teren powiatu kieleckiego oraz odcinek o długości 770 mb biegnący przez teren powiatu skarżyskiego.

Ponieważ nie zgłoszono żadnych uwag Przewodnicząca Rady poddała pod głosowanie przedstawiony projekt uchwały.

Uchwała w sprawie: wspólnej realizacji inwestycji w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój” i powierzenia Powiatowi Kieleckiemu części zadania inwestycyjnego w pasie drogi powiatowej nr 0437T, została przyjęta jednogłośnie i uzyskała Nr 52/IX/2015.

6) Członek Zarządu – Katarzyna Bilska przedstawiła projekt uchwały w sprawie: ustanowienia nagrody „Powiatowe Dęby”.

Ponieważ nie zgłoszono żadnych uwag Przewodnicząca Rady poddała pod głosowanie przedstawiony projekt uchwały.

Uchwała w sprawie: ustanowienia nagrody „Powiatowe Dęby”, została przyjęta jednogłośnie i uzyskała Nr 53/IX/2015.


Ad.pkt.12 Zamknięcie Sesji Rady Powiatu Skarżyskiego.

Przewodnicząca Rady – Bożena Bętkowska
w imieniu Powiatowego Inspektora Sanitarnego zaprosiła radnych na rozstrzygniecie konkursu plastycznego w ramach „Światowego dnia bez tytoniu” 3.06 godz. 10.00.

Starosta – Jerzy Żmijewski
– poinformował, że w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację z Ministerstwa Finansów o przyznaniu ze środków rezerwy kwoty 362 tys zł przeznaczeniem na rozbudowę istniejącego obiektu mostowego na rzece Kamiennej w Bliżynie.

Członek Zarządu – Katarzyna Bilska
– przypomniał i zaprosiła wszystkich radnych do wzięcia udziału w w warsztatach dotyczących strategii naszego powiatu. Warsztaty rozpoczynają się jutro tj. 29.05 o godz.10.00 w sali herbowej Starostwa.

Przewodnicząca Rady
poinformował, ze sesja absolutoryjna odbędzie się 24 czerwca. Następnie stwierdziła, że porządek dzisiejszych obrad został wyczerpany. Poprosiła o powstanie z miejsc i zakończyła obrady poprzez wygłoszenie formuły "Zamykam IX Sesję Rady Powiatu Skarżyskiego". Godzina zakończenia obrad –16.20

Protokołowała: Joanna Wężyk


Przewodnicząca
Rady Powiatu Skarżyskiego
Bożena Bętkowska

Protokół IX-28.05.2015.pdf (92kB) pdf

metryczka


Wytworzył: Przewodnicząca Rady Powiatu Skarżyskiego (24 czerwca 2015)
Opublikował: Łukasz Krawiecki (1 października 2015, 13:57:59)

Ostatnia zmiana: Łukasz Krawiecki (5 października 2015, 10:31:50)
Zmieniono: zmieniono numerację protokołu

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 546